tlo

PROGRAM FESTIVALU

Czwartek, 17 października 2019

godz. 17.00: KAWA Z... ANDRZEJEM ZIELIŃSKIM

Spotkanie z aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie

prowadzenie: Agnieszka Warchulińska

galeria MOK, wstęp wolny.

godz. 19.00 - „DUŻO KOBIET, BO AŻ TRZY” - KONCERT ARTURA ANDRUSA z towarzyszeniem JOANNY KOŁACZKOWSKIEJ, HANNY ŚLESZYNSKIEJ I MAGDY UMER

DUŻO KOBIET, BO AŻ TRZY to spektakl muzyczno-kabaretowy, którego gospodarzem jest człowiek orkiestra, czyli Artur Andrus - dziennikarz, piosenkarz, poeta, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego", a na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki". Towarzyszyć mu będę trzy cudowne artystki: Joanna Kołaczkowska - uwielbiana przez publiczność, weteranka polskiej sceny kabaretowej (ponad 30 lat w kabarecie!); Hanna Śleszyńska - jedna z najbardziej wszechstronnych i lubianych aktorek, podziwiana z równym entuzjazmem w teatrze, telewizji, filmie czy kabarecie oraz Magda Umer - piosenkarka kultowa, artystka o rzadko spotykanej charyzmie, autorka niezapomnianych spektakli 
i programów telewizyjnych, poświęconych legendom polskiej piosenki. Razem stworzyli program pełen humoru i licznych anegdot okraszony śpiewem.

wystąpią: Artur Andrus z zespołem oraz Joanna Kołaczkowska, Magda Umer, Hanna Śleszyńska.

sala widowiskowa MOK, bilety: 110 zł, 90 zł, 60 zł

kup bilet

Piątek, 18 października 2019


godz. 19.00: „ŻYĆ SIĘ CHCE” - RECITAL ALICJI MAJEWSKIEJ i WŁODZIMIERZA KORCZA

Wielki, jubileuszowy koncert Alicji Majewskiej. Jej przejmujące interpretacje piosenek pisanych głównie przez współpracującego z nią od lat kompozytora i pianisty - Włodzimierza Korcza niezmiennie budzą wzruszenie i entuzjazm. Alicja Majewska zadebiutowała na scenie w 1968 roku i odtąd nieprzerwanie króluje w sercach fanów polskiej piosenki. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje artystki: "Odkryjemy miłość nieznaną", Jeszcze się tam żagiel bieli", czy "Być kobietą". Pojawią się również najnowsze piosenki z niedawno wydanej płyty - "Wszystko może się stać". Teksty Wojciecha Młynarskiego, Jacka Cygana, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejnego, Moniki Partyk, Artura Andrusa i innych świetnych autorów zabrzmią w ustach Alicji Majewskiej w sposób nie pozostawiający nikogo obojętnym na urodę słowa i muzyki.

wystąpią: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz - fortepian oraz Warsaw Opera Quartet.

sala widowiskowa MOK, bilety: 80 zł, 60 zł, 40 zł.

kup bilet

Sobota, 19 października 2019

godz. 19.00: IMPRO SHOW -  ABELARD GIZA, KABARET CHYBA, GRUPA AD HOC

Rewelacyjny koncert impro! W pełni improwizowany wieczór komediowy tworzony na podstawie sugestii widowni. Wezmą w nim udział artyści reprezentujący zarówno klasyczny kabaret – CHYBA jak i twórcy na co dzień parający się improwizacją – AD HOC. Wszystko to z petardą stand up, czyli Abelardem Gizą! Zapraszamy!  
wystąpią: Abelard Giza, kabaret Chyba, grupa AD HOC.

sala widowiskowa MOK, bilety: 50 zł

kup bilet

Niedziela, 20 października 2019

godz. 18.00: PIOSENKI NIEUCZESANE FESTIVAL I KONCERT KATARZYNY GRONIEC „ACH!”

Pierwsza edycja wydarzenia PIOSENKI NIEUCZESANE FESTIVAL, którego celem jest promocja
i upowszechnianie aktorskiej piosenki z tekstem, w szczególności wartościowych wykonań wokalnych, gdzie istotą – poza warstwą muzyczną - jest tekst i jego interpretacja. Uczestnicy wykonają piosenki z kanonu piosenki aktorskiej, tj. repertuaru m.in. Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Jacques’a Brela, Bertolta Brechta, Leonarda Cohena, Jonasza Kofty, Czesława Niemena, Toma Waitsa, Kurta Weilla, Włodzimierza Wysockiego, Edith Piaf i innych. Jury przyzna Główną Nagrodę im. Spana oraz pozostałe nagrody, których łączna pula wynosi 10.000 zł.

Koncert utworów z najnowszej płyty artystki "Ach!" oraz debiutanckiego krążka "Mężczyźni" (2000 r.)  wyprodukowanego przez Grzegorza Ciechowskiego. Każdy ma swoją Ziemię Obiecaną. Coś za czym tęskni, czego mu brak, co chciałby, a nie może albo miał i utracił. Ziemia Utracona. Dobry tytuł na tomik poezji gdyby nie był parafrazą T.S. Eliota. "Najokrutniejszy miesiąc to kwiecień" pisał poeta w "Ziemi Jałowej". To prawda. Niezłe też bywają te poprzedzające kwiecień... ale co z tego? W końcu i tak nadchodzi wiosna. "Ach!", bo taki jest tytuł nowego albumu, opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać. Czy jestem szczęśliwa? Tak. Właściwie mogłabym powiedzieć: jak nigdy dotąd. Spokojna, jasna, świadoma. Dlaczego więc moje piosenki są smutne? Nie wiem. Najłatwiej byłoby powiedzieć (często to mówię na odczepnego) - bo lubię smutek. I nie mówić nic więcej. Ale to jest coś więcej. Coś, co wypływa gdzieś z głębi, z trzewi, kiedy zdarza mi się układać melodie i dopasowywać do niej słowa. Jak gdybym zapadała się w jakiś inny świat pełny echa i błękitu, który swoim pięknem onieśmiela tę drugą, starającą się twardo stąpać po ziemi, mnie. Z kolei ta druga ja, którą zawstydza miękkość tej pierwszej, potrafi ten melancholijno-lazurowy świat bezlitośnie wykpić. Wyciągam zatem samą siebie z błękitnego jeziora za włosy, jak baron Münhchausen wyciągnął siebie z bagien, a potem znów w to jezioro nurkuję. Czy zatem kłamię tak jak on? Bardzo możliwe... - Katarzyna Groniec  

Najnowszy krążek - "Ach!" - miał premierę 16 marca 2018 r., a premiera koncertu odbyła się 20 marca 2018 r. we Wrocławiu.

wystąpią: uczestnicy PIOSENKI NIEUCZESANE FESTIVAL oraz Katarzyna Groniec z zespołem.

sala widowiskowa MOK, bilety: 80 zł, 60 zł, 40 zł

kup bilet