tlo

FESTIWAL... IDZIE NOWE

MAMY 17 LAT! Dumni jesteśmy, że pełni sił i pomysłów wkraczamy w nowy etap.

I nie chodzi jedynie o dorastanie, dojrzewanie, czy jak kto woli (prawie) dorosłość. W końcu bycie dzieckiem i urokliwe jest, i swoje prawa ma. Tymczasem bardziej świadomi i z pełną (jak to się zwykło mówić) odpowiedzialnością otwieramy kolejne TRYBUNAŁY. Będzie wyjątkowo, bo jako opierzony już nastolatek odważamy się na nowe! Proponujemy Wam drodzy widzowie, uczestnicy, ludzie (po prostu) nowe wydarzenie, które – mamy nadzieję – wpisze się w coroczny harmonogram. Oto zapraszamy na PIOSENKI NIEUCZESNE FESTIVAL, którego celem jest promocjai upowszechnianie aktorskiej piosenki z tekstem. Interesują nas w szczególności wartościowe wykonania wokalne, których istotą – poza warstwą muzyczną – będzie tekst i jego interpretacja. Nad całością niedzielnego festiwalowego dnia będą czuwać nasi Goście: KATARZYNA GRONIEC, TERESA DROZDA, KRZYSZTOF JAŚLAR I KRZYSZTOF MAJCHRZAK. To oni wybiorą najlepszych śpiewających twórców i wręczą GŁÓWNĄ NAGRODĘ IM. SPANA. Wszystko to w niedzielę 20 PAŹDZIERNIKA. Co Wy na to?

Zaczynamy jednak w czwartek 17 PAŹDZIERNIKA. Na scenie crème de la crème, czyli ARTUR ANDRUS, JOANNA KOŁACZKOWSKA, HANNA ŚLESZYŃSKA i MAGDA UMER. Artyści wystąpią pod wspólnym szyldem: DUŻO KOBIET, BO AŻ TRZY. Gospodarzem wieczoru jest człowiek orkiestra, czyli Artur Andrus - dziennikarz, piosenkarz, poeta, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego", a na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki". Towarzyszyć mu będą trzy cudowne artystki: Joanna Kołaczkowska - uwielbiana przez publiczność, weteranka polskiej sceny kabaretowej (ponad 30 lat w kabarecie!); Hanna Śleszyńska - jedna z najbardziej wszechstronnych i lubianych aktorek, podziwiana z równym entuzjazmem w teatrze, telewizji, filmie czy kabarecie oraz Magda Umer - piosenkarka kultowa, artystka o rzadko spotykanej charyzmie, autorka niezapomnianych spektakli i programów telewizyjnych, poświęconych legendom polskiej piosenki. Razem stworzyli oni program pełen humoru i licznych anegdot okraszony śpiewem. Bądźcie z nami… z nimi także! Heh!

W piątek 18 PAŹDZIERNIKA zaprasza na muzyczne spotkanie z ALICJĄ MAJEWSKĄ i WŁODZIMIERZEM KORCZEM. Będzie to wielki, jubileuszowy koncert Alicji Majewskiej, której przejmujące interpretacje piosenek pisanych głównie przez Włodzimierza Korcza niezmiennie budzą wzruszenie i entuzjazm. Artystka zadebiutowała na scenie w 1968 roku i odtąd nieprzerwanie króluje w sercach fanów polskiej piosenki. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje artystki: "Odkryjemy miłość nieznaną", Jeszcze się tam żagiel bieli", czy "Być kobietą". Pojawią się również najnowsze piosenki z niedawno wydanej płyty - "Wszystko może się stać". Teksty Wojciecha Młynarskiego, Jacka Cygana, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejnego, Moniki Partyk, Artura Andrusa i innych świetnych autorów zabrzmią w ustach Alicji Majewskiej w sposób niepozostawiający nikogo obojętnym na urodę słowa i muzyki. Zapraszamy!

Sobotę, tradycyjnie już, dedykujemy wydarzeniom świeżym, nowym, realizowanym specjalnie dla nas. W tym roku będzie podobnie.
19 PAŹDZIERNIKA zapraszamy na rewelacyjny koncert IMPRO SHOW! Będzie to w pełni improwizowany wieczór komediowy tworzony na podstawie sugestii widowni. Wezmą w nim udział artyści reprezentujący zarówno klasyczny kabaret – CHYBA jak i twórcy na co dzień parający się improwizacją – GRUPA AD HOC. Wszystko to z petardą stand up, czyli ABELARDEM GIZĄ! Zapraszamy… tym bardziej, że taki koncert zdarza się raz na rok!

Tak oto wygląda nasza urodzinowa impreza. Czujcie się zaproszeni, zwłaszcza że – staropolskim zwyczajem – świętować będziemy cztery dni. Stroje jak najbardziej imprezowe, a prezentem dla nas niech będzie Wasza obecność! Acha… Będzie duuuużżżżoooo szampana! Tylko nikomu nie mówcie!

TRYBUNAŁY